codebazan

RSS Feed

کرم چاله مغناطیسی را اسپانیایی ها درست کردن

21 دسامبر 2015 توسط وان پی وان

کرم چاله مغناطیسی را اسپانیایی ها درست کردن

فزیکدانان اسپانیایی موفق به ساخت اولین کرم چاله مغناطیسی شدند!

گروهی از فزیکدانان اسپانیایی ، به تازگی موفق به ساخت دستگاهی شده اند که به ادعای آنها اولین کرم چاله مغناطیسی جهان است.این دستگاه با ارائه خطوط میدان مغناطیسی نامرئی، یک تونل در فضا-زمان ایجاد می کند.

کرم چاله مغناطیسی را اسپانیایی ها درست کردن (3)

 

 

وجود کرمچاله ها تنها در حیطه داستان های علمی تخیلی قرار می گرفت، اما ظاهرا این امر در حال نزدیک شدن به واقعیت است. کرم چاله ها مفهوم جدیدی برای فیزیکدان ها نیست؛ طبق نظریه نسبیت عام انیشتین، کرم چاله ها می توانند دو نقطه مختلف در فضا را از طریق پلی مخفی در فضا-زمان به یکدیگر متصل کنند. این پل های فرضی که به ماده اجازه می دهد در نقاط مختلف فضا-زمان سفر کنند، کرمچاله نامیده می شوند.

کرم چاله مغناطیسی را اسپانیایی ها درست کردن (2)

دستگاه کرمچاله مغناطیسی تولید شده توسط دانشمندان اسپانیایی، هرچند که شباهتی به مفهوم عرفی کرمچاله ندارد، اما می تواند دو نقطه را در فضا-زمان به یکدیگر متصل کند. این دستگاه می تواند یک تونل مغناطیسی در فضا ایجاد کند و از این رو دستگاه کرمچاله مغناطیسی نامیده می شود.

کرم چاله مغناطیسی را اسپانیایی ها درست کردن (1)

جوردی پرات از دانشگاه بارسلونا در این باره گفت:

این دستگاه امواج مغناطیسی را از یک نقطه در فضا به نقطه ای دیگر منتقل می کند و این کار را از طریق یک تونل نامرئی مغناطیسی انجام می دهد و به خاطر همین این دستگاه مانند یک کرمچاله عمل می کند.

این دستاورد علمی اگرچه هنوز نمیتواند شما را از نقطه ای در جهان به نقطه ای دیگر برساند، اما با این روند می توانیم نسبت به این موضوع خوش بین باشیم.

The post کرم چاله مغناطیسی را اسپانیایی ها درست کردن appeared first on وان پی وان.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>