codebazan

RSS Feed

هلاکت ۴۰ مزدور رژیم سعودی در مأرب

10 آوریل 2016 توسط ادمین

نیروهای انصارالله

نیروهای انصارالله

حمله نیروهای وابسته به عربستان از چند محور در استان مأرب که با پشتیبانی هوایی گسترده بود؛ در نهایت با مقاومت شدید نیروهای انصارالله و ارتش یمن با تلفات سنگین شکست خورد.

مزدوران رژیم سعودی که تلاش داشتند تا با حمله‌ای گسترده وارد منطقه صوارح در استان مأرب شوند با مقاومت سرسختانه نیروهای انصارالله مواجه و ۴۰ تن از آنها به هلاکت رسیدند.
حمله نیروهای وابسته به عربستان از تمامی محورها و با پشتیبانی هوایی گسترده بوده که در نهایت با مقاومت شدید نیروهای انصارالله و ارتش یمن با تلفات سنگین شکست خورده است.
شبکه المنار گزارش داد که در این حمله ۴۰ تن از نیروهای متجاوز کشته شده‌اند.
ناکامی مزدوران عربستان سعودی در یمن در پیشروی به طرف شهر صرواح واقع در استان مأرب باعث شد تا از چند جبهه تحت حمله شدید زمینی و هوایی قرار گیرند.
پایگاه المنار به نقل از منابع یمنی نوشت: نیروهای یمنی از با حمله به مزدوران عربستان در کوفل، المشجع و هیلان، دهها تن ازآنان را درحال تلاش تلاش برای رفتن به ارتفاعات هیلان به هلاکت رساندند.
به دنبال کناره گیری «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن از قدرت و فرار از پایتخت، عربستان سعودی با هدف بازگرداندن وی به قدرت و تضعیف جنبش مردمی انصارالله، حملات هوایی خود به یمن را آغاز کرد.
در این حملات که از فروردین ۱۳۹۴ آغاز شده است، تاکنون بیش از ۹ هزار نفر کشته و هزاران تن زخمی شده‌اند.
این حملات همچنین باعث ناآرامی و تضعیف امنیت یمن شده که همین امر صحنه را برای حضور و فعالیت گروه‌های تروریستی از جمله القاعده در این کشور فقیر عربی فراهم آورده است.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>