codebazan

RSS Feed

نبرد مسیحیان عراق زیر پرچم امام حسین(ع) با داعش

27 فوریه 2016 توسط ادمین

بسیاری از مسیحیان عراق در تیپ امام حسین(علیه السلام) که از گروه‌های مقاومت زیر مجموعه تشکیلات داوطلب مردمی معروف به الحشد الشعبی است، حضور دارند.

مبارزان مسیحی در مصاف با داعش

مبارزان مسیحی در مصاف با داعش

«سلمان آسوحبه» فرمانده یک دسته نظامی در تیپ امام حسین(علیه السلام) یکی از نواده‌های «وهب نصرانی» است که این بار نه در صحرای کربلا که بیش از ۳۰۰ کیلومتر آن سو‌تر، در ارتفاعات «مکحول» در مصاف با تروریست‌های تکفیری داعش لباس رزم پوشیده است.
وی را در یکی از ایستگاه‌های پذیرایی مردمی در منطقه مکحول دیدیم که به نام کودک شیرخواره امام حسین(علیه السلام) نامگذاری شده است. همین که از خودرو نظامی‌اش پیاده شد تا برای لحظاتی اتراق کرده و چای بنوشد، بچه‌های هیات او را احاطه کردند و در آغوش گرفتند و با او رو بوسی کردند.
سلمان که آفتاب تند و سرمای ارتفاعات مکحول پوستش را برنزه کرده، بر بازوانش پلاکی به نام مبارک امام علی(علیه السلام) زده و بر گردنش نشان صلیب مسیح(علیه السلام) آویزان کرده است.
رزمنده‌های منطقه مکحول، از این مرد درشت هیکل با بیش از ۵۰ سال سن با اشعاری حماسی استقبال کردند که او را با حماسه حسینی در سال ۶۱ هجری پیوند می‌داد.
این اشعار از سلمان به عنوان نواده «وهب» و «جان» نصرانی یاد می‌کند که روزگاری در صحرای کربلا در کنار امام حسین(علیه السلام) و اهل بیت رسول(علیه السلام) ایستادند تا در ‌‌نهایت به شهادت رسیدند و امروز فرزندان آنان در دنباله آن جنگ، در ارتفاعات محکول بر ضد فرزندان تکفیر و خشونت طلبی وهابیت صف بسته‌اند.
سلمان آسوحبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا گفت: تیپ امام حسین(علیه السلام) متشکل از فرزندان استان نینوا است که در آن مسیحیان، شبک‌ها و ترکمن‌ها و دیگر بافت‌های اجتماعی و مذهبی استان نینوا حضور دارند.
وی با حراراتی که از دل برخاسته تاکید کرد: ما برای جنگ علیه داعشی‌هایی که هیچ دین و ایمانی ندارند، لحظه شماری می‌کنیم زیرا آن‌ها، خانواده‌های ما را آواره کرده و از خانه و کاشانه‌مان بیرون راندند و بابت آن باید تاوان سنگینی بپردازند.
آسوحبه ادامه داد: بسیاری از مسیحیان در تیپ امام حسین(علیه السلام) که از گروه‌های مقاومت زیر مجموعه تشکیلات داوطلب مردمی معروف به الحشد الشعبی است، حضور دارند.
فرمانده تیپ مستقل امام حسین(علیه السلام) سید مختار الموسوی است که او نیز از اهالی استان نینواست.
مسیحیان فقط در این تیپ حضور ندارند، بلکه در دسته‌ها و گروه‌های مختلفی در کنار دیگر رزمندگان عراقی حضور دارند و علاوه بر این دارای یک گروه مقاومت مستقل به نام گردان‌های بابل هستند.
مسئول هیات مذهبی عبدالله شیرخواره از آسوحبه می‌خواهد که امروز دسته نظامی‌اش می‌ه‌مان آن‌ها باشند و او هم بعد از اصرار صاحب هیات مذهبی، می‌پذیرد و به دسته نظامی خود تماس گرفت و گفت: امروز می‌ه‌مان هیات مذهبی کودک شیرخواره امام حسین(علیه السلام) هستید.
ارتفاعات مکحول به طول ده‌ها کیلومتر از نزدیکی‌های شهر موصل شروع می‌شود و با عبور از کنار شهر الشرقاط شمالیترین شهرستان استان صلاح الدین تا روستای فتحه در شمال تکریت ادامه می‌یابد.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>