codebazan

RSS Feed

ظریف: اجازه نخواهیم داد رویکردهای تشنج آفرین عربستان سعودی، تاثیر منفی بر حل بحران سوریه بگذارد

11 ژانویه 2016 توسط ادمین

وزیر خارجه ایران اظهار کرد: ما اجازه نخواهیم داد تا رویکردهای تنش آفرینی سعودی، تاثیر منفی برای حل بحران سوریه بگذارد و مشکلات مردم سوریه و یمن و اروپا که از طریق مهاجرت مردم مظلوم سوریه درآنجا فزونی یافته تشدید گردد.

ظریف در دیدار با دی می‌ستورا

ظریف در دیدار با دی می‌ستورا

وزیر امور خارجه کشورمان با تشریح آخرین تحولات جمهوری اسلامی ایران و عربستان اظهار داشت: آنچه در صحنه تحولات منطقه‌ای می‌بینیم رویکرد تشنج آفرین عربستان است و عربستان سعودی با اقدامات تشدید آمیز خود درصدد تاثیرگذاری منفی بر بحران سوریه است آن‌ها با حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا و مجروح کردن کارمند سفارت رویکردهای منفی خود را پنهان می‌سازند در حالیکه جمهوری اسلامی ایران در قبال ضرورت حفاظت از سفارت خانه‌ها مسئولانه عمل می‌کند.

دکتر «محمد جواد ظریف» با تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال حل بحران سوریه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در قبال بحران‌ها همواره مسئولانه و سازنده عمل کرده است.
وی افزود: ما اجازه نخواهیم داد تا رویکردهای تنش آفرینی سعودی، تاثیر منفی برای حل بحران سوریه بگذارد و مشکلات مردم سوریه و یمن و اروپا که از طریق مهاجرت مردم مظلوم سوریه درآنجا فزونی یافته تشدید گردد.

نقش ایران در حل بحران سوریه همواره سازنده ارزیابی شده است
نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه گزارشی از آخرین تلاشهای خود برای تحقق و اجرای نتایج نشست وین و تعیین لیست معارضین برای مذاکرات با دولت سوریه ارائه کرد.
آقای «دی می‌ستورا» با تشریح مکانیزم‌ها و نتایج توافقات اولیه اظهار داشت: برای نیل به رسیدن لیست‌های واحد از بین گروههای مختلف معارضین با توجه به تنوع طیفهای اجتماعی و سیاسی در عرصه سیاسی، قومی، مذهبی، جامعه مدنی، استان‌ها تلاشهای متعددی در دستور کار می‌باشد و نقش ایران را در حل بحران سوریه ما همواره سازنده ارزیابی می‌کنیم.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>