codebazan

RSS Feed

تویوتا کمری، چهره ای اسپرت و آمریکایی

15 دسامبر 2015 توسط وان پی وان

برخی عقیده دارند که طراحی محصولات جدید تویوتا فاقد خط سیری مشخص و استمرار زبان طراحی است. این سردرگمی در طراحی ظاهراً در حال کاهش است و به نظر می‌رسد خودروهای آینده این شرکت در حال پیروی از الگوهای یکسانی باشند.تویوتا کمری، چهره ای اسپرت و آمریکایی  (1)

برخی عقیده دارند که طراحی محصولات جدید تویوتا فاقد خط سیری مشخص و استمرار زبان طراحی است. این سردرگمی در طراحی ظاهراً در حال کاهش است و به نظر می‌رسد خودروهای آینده این شرکت در حال پیروی از الگوهای یکسانی باشند. هرچند که ممکن است زبان طراحی جدید تویوتا آشنا و دل‌نشین هم نباشد.
نگاهی به محصولاتی چون تویوتا میرای، نسل جدید پریوس و رندرهای نسل جدی سوپرا بر اساس کانسپت FT-1 نشان از تغییر رویکرد طراحی این شرکت و توجه به الگوهایی اسپرت، فضایی و مدرن دارد.

تویوتا کمری، چهره ای اسپرت و آمریکایی  (2)

Toyota Mirai Fuel Cell

تویوتا کمری محصول مهمی برای این شرکت نیز محسوب می‌شود. این سدان میان سایز خانوادگی، یک مثال بارز از یک خودروی راحت، قابل اطمینان و با کارایی مناسب و مقرون‌به‌صرفه است. بنابراین تویوتا برای تغییرات در این محصول پرفروش خود هرگز احساسی عمل نخواهد کرد.

تویوتا کمری، چهره ای اسپرت و آمریکایی  (3)

2016 Toyota Camry

در حال حاضر طراحی این خودرو، محافظه‌کارانه و کسالت‌بار شده است. آکیو تویودا، خیلی زود این موضوع را متوجه شده و دستور بازنگری طراحی کمری را در دو مرحله صادر کرد. نخستین مرحله منجر به ارائه فیس‌لیفت سنگین و تغییرات گسترده ظاهری این خودرو در میانه عمر آن شد. اما تغییرات بیشتر را باید در نسل جدید کمری که سال 2018 معرفی می‌شود، جستجو کرد.

تویوتا کمری، چهره ای اسپرت و آمریکایی  (4)

2018 Toyota Camry Artist Rendering

اگر طراحی محصولات جدید تویوتا نظیر خودروهای مفهومی C-HR کراس‌اوور و FT-1 اسپرت کوپه و نهایتاً سدان هیبریدی NS4 را در نظر بگیریم، نسل آینده کمری می‌تواند چهره‌ای اسپرت و تا حدودی آمریکایی داشته باشد. رندر ترکیبی متشکل از المان‌های طراحی مدل‌های آینده و کانسپت تویوتا برای ایجاد زبان طراحی نسل نوین خودروهای این شرکت، منتج به تصویری شده که می‌بینید.

تویوتا کمری، چهره ای اسپرت و آمریکایی  (5)

Toyota C-HR Concept

این طراحی برای رقابت با خودروهایی نظیر فولکس پاسات و مزدا 6 به‌خوبی جذابیت‌های خود را به نمایش می‌گذارد. خطوط متعدد و عضلانی بدنه همراه با قوس سقف و ارتفاع پایین شیشه‌ها در برابر کمربند بالای بدنه و کشیدگی قسمت انتهایی با فرم خاص ستون C که سقفی شناور را همچون ماکسیمای جدید تداعی می‌کند، باعث می‌گردد تا در مجموع خودرو از چهره‌ای پویا و قدرتمند برخوردار باشد.

تویوتا کمری، چهره ای اسپرت و آمریکایی  (6)

2016 Toyota Camry

علاوه بر طراحی، تویوتا کمری نسل آینده در بخش پیشرانه نیز رشد قابل‌توجهی خواهد داشت. احتمال استفاده از یک موتور 2.0 لیتری چهار سیلندر توربو در این خودرو زیاد است که می‌تواند جایگزین موتور V6 فعلی شود. مدل‌های هیبریدی و چهار سیلندر فعلی نیز برای مصرف سوخت بهتر، بهینه خواهند شد. نسخه هیبریدی این خودرو که شامل موتور الکتریکی روی محور عقب است، می‌تواند یک ترکیب چهارچرخ محرکه جذاب و مؤثر را ایجاد کند.

بعلاوه انتظار می‌رود استفاده از مواد ترکیبی و حتی آلومینیوم برای ساخت شاسی و بدنه باعث کاهش وزن خودرو در عین افزایش استحکام آن شود.

تویوتا کمری، چهره ای اسپرت و آمریکایی  (7)

2016 Toyota Camry

بازیگران زیادی در کلاس کمری قرار دارند که به‌سختی رقابت می‌کنند و دیگر مانند سابق نمی‌توان کمری را یک خودروی از پیش برنده در این سگمنت قلمداد نمود. مزدا 6، فورد فیوژن، هیوندای سوناتا، کیا اپتیما، شورولت مالیبو، فولکس پاسات و از همه مهم‌تر، هوندا آکورد منتظر ذره‌ای لغزش از سوی کمری هستند تا بازار آن را به‌سرعت تصاحب کنند.

The post تویوتا کمری، چهره ای اسپرت و آمریکایی appeared first on وان پی وان.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>