codebazan

RSS Feed

بسیج مردمی در اوج آمادگی است

9 آوریل 2016 توسط ادمین

«هاشم الموسوی»، سخنگوی جنبش النجباء از گروه‌های بسیج مردمی عراق

«هاشم الموسوی»، سخنگوی جنبش النجباء از گروه‌های بسیج مردمی عراق

«هاشم الموسوی»، سخنگوی جنبش النجباء از گروه‌های بسیج مردمی عراق در گفت‌وگویی در بغداد اظهار داشت: جنبش النجباء به طور جدی از دولت و بخصوص شخص نخست وزیر می‌خواهد دستور حمله به فلوجه را صادر کند.

وی فلوجه را سر افعی داعش در عراق خواند و گفت: این شهر پایگاه داعش برای ضربه به نهاد نظامی و سیاسی کشور است و گروه‌های تروریستی در سطح شورای نظامی و گردان‌های انقلاب ۲۰ و حماس عراق در آنجا حضور دارند.
الموسوی گفت: یورش به فلوجه و پاکسازی آن از وجود تروریسم بغداد را ایمن خواهد کرد و مانع تکرار حوادث تروریستی اخیر در اطراف پایتخت می‌شود و به دنبال آن با روحیه بالا پیش به سوی موصل می‌رویم .

سخنگوی جنبش النجباء تاکید کرد: بسیج مردمی و نیروهای عراقی در اوج آمادگی و استطاعت کامل برای پاکسازی این شهر از وجود داعش هستند.
با وجود اینکه بیشتر گزارش‌ها حکایت از این دارد که آزادسازی فلوجه ضربه محکمی به داعش در عراق است. اما دولت عراق قصد دارد که نبرد آتی در موصل باشد.
کارشناسان معتقدند که تصمیم به تعویق انداختن آزادسازی فلوجه یک تصمیم آمریکایی است و علت این مخالفت حضور تشکیلاتی از بسیج مردمی است که در محاصره این شهر شرکت دارند.
هرگونه عملیات برای آزادسازی فلوجه با مشارکت بسیج مردمی صورت می‌گیرد و این چیزی است که آمریکایی‌ها آن را نمی‌خواهند و عقب‌نشینی نیروهای بسیج مردمی از این مکان می‌تواند آمریکایی‌ها را به این سمت سوق دهد که دیدگاه خود و طرح دولت را تغییر دهند تا به جای موصل به فلوجه بروند.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>