codebazan

RSS Feed

استقرار نیروهای زمینی آمریکا برای اولین بار در شرق حلب

8 ژانویه 2016 توسط ادمین

«کمیته‌های هماهنگی محلی» سوریه اعلام کردند که پس از بیرون راندن داعش از اطراف سد «تشرین» در استان حلب سوریه توسط نیروهای کُرد، نیروهای آمریکایی در این منطقه مستقر شده‌اند.

نظامیان امریکایی - آرشیوی

نظامیان امریکایی – آرشیوی

منابع خبری اعلام کرده‌اند که نیروهای زمینی آمریکا در حال حاضر در سد «تشرین» واقع در ریف شرقی حلب حضور دارند.
خبرگزاری «دویچه وله» آلمان به نقل از «کمیته‌های هماهنگی محلی» سوریه گزارش داد، اگر این خبر صحت داشته باشد به معنای نخستین استقرار نیروهای آمریکایی در سوریه پس از آغاز بحران این کشور خواهد بود.
به گفته این کمیته‌ها، «نیروهایی که در حال حاضر کنترل سد تشرین- مشرف بر رودخانه فرات در شمال سوریه- را در دست دارند آمریکایی هستند و از شهر مسکونی که در غرب رودخانه فرات قرار دارد به عنوان پایگاهی برای خود استفاده کرده‌اند».
در بیانیه «کمیته‌های هماهنگی محلی» سوریه آمده است: «در حال حاضر این نیروها منتظر جنگ برای تصرف شهر منبج هستند که در غرب رودخانه فرات قرار دارد».
این در حالی است که حضور نیروهای آمریکایی مؤید اظهارات «مقامات ترکیه است که چندی پیش گفته بودند نیروهای پشتیبانی مردمی کُرد از قسمت غربی رود فرات عبور نخواهند کرد».
کمیته هماهنگی در سوریه ۲۵ نوامبر سال گذشته اعلام کرده بود که سربازان و افسران آمریکایی وارد شهر کوبانی (عین العرب) شده‌اند و در ۲۲ دسامبر با «نیروهای دموکرات سوریه» اتاق عملیاتی را در شهرک «مصرین» ‌واقع در ریف شمالی حلب تشکیل داده‌اند تا بتوانند کنترل سد تشرین را به دست گیرند.
برخی از گزارش‌های نیز حاکی از این است که عناصر داعش در حال انتقال جنگ افزارها و سلاح‌های سنگین خود از شهر منبج هستند.
برخی از منابع خبری نیز پیشتر اعلام کرده بودند که گروه داعش چندین راه در اطراف سد تشرین و بخش زیادی از این سد را بمب‌گزاری کرده است.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>