codebazan

RSS Feed

اتحادیه اروپا، روسیه را به اخلال در مذاکرات سوریه متهم کرد

20 فوریه 2016 توسط ادمین

سران کشورهای اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای در بامداد شنبه روسیه را به ایجاد اخلال در مذاکرات بین‌المللی سوریه متهم کرده و خواستار توقف عملیات هوایی این کشور در سوریه شدند.

روسیه و ایران از متحدان سوریه

روسیه و ایران از متحدان سوریه

سران کشورهای اتحادیه اروپا، بامداد شنبه در بیانیه‌ای روسیه را به اخلال در مذاکرات بین‌المللی سوریه متهم کرده و خواستار توقف حملات هوایی مسکو علیه معارضان مسلح سوری شدند.
به گزارش رویترز، در این بیانیه که بعد از برگزاری یک نشست صادر شده آمده است: «شورای اروپا از رژیم سوریه و متحدان آن می‌خواهد فوراً حمله به گروه‌های معارض غیرتروریست که باعث از بین رفتن چشم‌اندازهای صلح، کمک به به داعش و ایجاد بحران پناه‌جویان می‌شود را متوقف کنند.»
رویترز، بر اساس این بیانیه نوشته سران کشورهای اروپایی، «ایران و روسیه» را به تهدید مذاکرات صلح سوریه متهم کرده است. این در حالی است که ایران ضمن تأیید حضور مستشاری در سوریه هر گونه عملیات نظامی در این کشور را تکذیب کرده است.
این بیانیه، همچنین با اشاره به بیانیه مشترک نشست هفته گذشته مونیخ، اجرای فوری بند توقف خصومت‌ها در سرتاسر سوریه را خواستار شده است.
کشورهای شرکت‌کننده در نشست مونیخ که جمعه هفته گذشته برگزار شد، به امضای کشورها رسید با صدور بیانیه‌ای مشترک خواستار تشریح مدالیته «توقف سراسری خصومت‌ها» در سوریه، ظرف یک هفته شده بودند.
«مارک تونر»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه در نشست خبری روزانه با توجه به پایان این موعد یک هفته‌ای، گفت هنوز تاریخ جدیدی برای اجرای بند «توقف خصومت‌ها» مقرر نشده است.
بیانیه سران کشورهای اتحادیه اروپا همچنین با متهم کردن روسیه به بمباران مناطق غیرنظامی در نزدیکی حلب و در نواحی مرزی با ترکیه، خواستار توقف این حملات شده است.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>