RSS Feed

کشورهای اروپایی ورود تروریست ها به سوریه را تسهیل می کنند

20 آوریل 2016 توسط ادمین

بشار الجعفری

بشار الجعفری

«بشار الجعفری» نماینده سوریه در سازمان ملل متحد تأکید کرد، دولت های اروپایی شرایط را برای عبور و ورود تروریست ها به سوریه و عراق تسهیل کرده اند.

بشار جعفری در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «یورونیوز» گفت: اگر این کشورهای اروپایی حقیقتا قصد داشتند تا حملات تروریست ها در سوریه و عراق را متوقف کنند، تا کنون جریان ورودی این نیروهای تروریستی از کشورهایشان که اکثرا از اروپاست را متوقف کرده بودند.
نماینده سوریه در سازمان ملل ادامه داد: امروز ما با یک پدیده جدید به نام تروریسم اروپایی روبرو هستیم. آنها قبلا مدعی بودند که تروریسم عربی و اسلامی وجود دارد. اما امروز ما قربانیان تروریسم اروپایی هستیم که منشأ اصلی آن نیز از بروکسلف پاریس، لندن، اسپانیا، آلمان و ایتالیا است.

وی در ادامه تأکید کرد: باور به این مسئله دشوار است که یک تروریست که پاریس، لندن، بروکسل یا بوستون و یا استرالیا را ترک می کند و به سوریه وارد می شود بدون ویزا این کار را انجام داده باشد، حتی بدون گذرنامه از طریق دهها کشور و مرز ترکیه با سوریه و یا اردن با سوریه و تمام اینها نیز بدون هیچ گونه نظارت خاصی صورت گرفته باشد.

این دیپلمات سوری همچنین گفت، تهدیدات نخست وزیران انگلیس، فرانسه و استرالیا برای پس گرفتن ملیت تروریست هایی که به اروپا و زادگاه های اصلی خود باز می گردند به این معنا است که این دولت ها «تروریست ها را تشویق می کنند تا در سوریه مانده و به اروپا باز نگردند.»
بنا بر این گزارش، پس از حملات تروریستی مرگبار پاریس در ماه نوامبر گذشته، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه ابتکار عملی را برای اصلاح قانون اساسی این کشور مطرح کرد که بر اساس تغییرات احتمالی شهروندان فرانسوی که به مشارکت در فعالیت های تروریستی محکوم شده باشند، از ملیت فرانسوی خود خلع خواهند شد هر چند که در تاریخ ۳۰ مارس رئیس جمهوری فرانسه طرح خود برای اصلاح قانون اساسی این کشور را پس گرفت.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کدبازان