RSS Feed

کشف موشک‌های ساخت ترکیه و چین در مرز سوریه

27 فوریه 2016 توسط ادمین

نیروهای اردنی به تازگی، یک محموله موشک‌های سام و استریلا ساخت چین و ترکیه را در مرز این کشور با سوریه توقیف کردند.

کشف موشک‌های ساخت ترکیه و چین در مرز سوریه

کشف موشک‌های ساخت ترکیه و چین در مرز سوریه

نیروهای اردنی به تازگی در مرز این کشور با سوریه، یک محموله قاچاق تسلیحات نظامی را توقیف کردند که حامل شمار زیادی موشک دوش پرتاب و تسلیحات برای تروریست های در حال جنگ در سوریه بود. نیروهای اردنی به صورت روزمره با قاچاقچیان تسلیحات نظامی که با کامیون یا چهارپا اقدام به قاچاق تسلیحات نظامی به سوریه می کنند، مواجه هستند.

رای الیوم در گزارشی اعلام کرد که روزانه انواع مختلف سلاح از جمله مهمات، بمب های دست‌ساز و مسلسل‌‌های ساخت چین یا ترکیه در مرز اردن با سوریه کشف و ضبط می شود.
موشک های دوش پرتاب سام و استریلا که برای هدف قرار دادن بالگرد در ارتفاع کم، به کاربرده می شود نیز از جمله تسلیحات کشف شده در مرز اردن با سوریه است.
این درحالی است که مقامات اردنی اغلب در بیانیه های رسمی خود از ذکر نوع تسلیحاتی که در مرز این کشور با سوریه کشف وضبط می شود، خودداری کرده و تنها به ذکر این مطلب که مقادیری تسلیحات قاچاق توقیف شده است، اکتفا می کنند.
ارتش اردن پیشتر اعلام کرد که ماه گذشته دست کم ۱۴ نفر که قصد عبور قاچاقی از مرز این کشور را داشتند، کشته و دو نفر نیز زخمی شدند.
مرزهای اردن و ترکیه مبادی اصلی ورود تروریست ها در سوریه به شمار می روند.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

DNAL1z3ke6w_tvEymqcChg

codebazan

کدبازان