RSS Feed

پیوستن ۶۴ شهرک و روستا در استان حلب به آشتی ملی

20 آوریل 2016 توسط ادمین

گروه های مسلح - آرشیوی

گروه های مسلح – آرشیوی

یک مرکز روسی در «حمیمیم» واقع در ریف لاذقیه سوریه موسوم به «مرکز مصالحه» اعلام کرد که ۶۴ شهرک و روستا در استان حلب به روند آشتی ملی در سوریه ملحق شده‌اند.
به گزارش شبکه «روسیا الیوم»، این مرکز که وابسته به وزارت دفاع روسیه است،‌ همچنین اعلام کرد که توافقات اولیه با نمایندگان یکی از مراکز مسکونی در استان حلب حاصل شده است.

همچنین گفت‌وگوهایی مشابه با مسئولان میدانی گروه‌های مسلح در استان حمص نیز برای ملحق شدن به توافق آشتی ملی در جریان است.
از سوی دیگر، این مرکز روسی از هفت بار نقض آتش‌بس در استان لاذقیه خبر داد که افراد مسلح «احرار الشام» به مواضع ارتش سوریه در چندین منطقه مسکونی حملات خمپاره‌ای انجام دادند.
همزمان با نقض آتش بس از طرف احرار الشام، تروریست‌های جبهه النصره به مواضع ارتش سوریه در شمال استان لاذقه دو حمله کرده و مناطق «بساتین ابوجرش» در دمشق را با خمپاره حمله کردند.

این مرکز روسی همچنین اعلام کرد که تعداد گروه‌های مسلحی که از التزام خود به توافق آتش بس خبر دادند به بیش از ۵۰ گروه رسیده است.
توافق آتش‌بس از هفتم اسفند ۱۳۹۴ با توافق آمریکا و روسیه بر سر «توقف خصومت‌ها» در سوریه شروع شده است.
پیشتر، شورای امنیت سازمان ملل متحد با تصویب قطعنامه شماره ۲۲۶۸ به اتفاق آرا از تمامی طرف‌ها درگیر در سوریه خواسته بود به توافق مسکو – واشنگتن برای برقراری آتش‌بس در سوریه پایبند بمانند.
این توافق آتش‌بس به جز گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره و گروه‌های وابسته به آنها، همه گروه‌های معارض مسلح را شامل می‌شود.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کدبازان