RSS Feed

ناکام ماندن تروریست‌ها در عملیات اتصال شمال به جنوب حلب

3 می 2016 توسط ادمین

تروریستها در حملات خمپاره ای به مناطق مسکونی حلب

تروریستها در حملات خمپاره ای به مناطق مسکونی حلب

پس از شکست مفتضحانه «اتاق عملیات فتح حلب» در فاضلاب شهر، عملیات تروریست‌های شمال حلب برای متصل کردن مجدد مسیر شمال به جنوب حلب شکست خورد.

پس از شکست عملیات «نبرد آزادسازی دروازه غربی حلب» که جیش المجاهدین آن را با ۶۰۰ تروریست آغاز کرد و سرنوشتش شکست مفتضحانه در آبراه فاضلاب شهر بود، عملیات دیگر تروریست‌ها برای اتصال مجدد شمال به جنوب حلب نیز شکست خورد.
طی دو هفته اخیر تروریست‌هایی که کشورهای غربی آنان را معارضه میانه‌رو می‌نامند، با حملات خمپاره‌ای مردم شهر حلب را هدف قرار دادند که در نتیجه آن دهها تن از کودکان و زنان جان باختند و صدها نفر مجروح شدند.
ریشه حملات جنون‌آمیز خمپاره‌ای تروریست‌ها به مردم بی‌دفاع حلب دلایل متعددی دارد که از جمله آن شکست‌ مکرر در تصرف حومه جنوبی استان حلب و ناتوانی در فشار به دولت سوریه برای امتیازگیری در مذاکرات ژنو است.

شکست عملیات اتصال شمال به جنوب حلب
اما قطع ارتباط عناصر تروریستی از شمال به جنوب استان حلب یکی از عوامل مهم خشم تروریست‌ها در روزهای اخیر است که با شکست حصر شهرک‌های شیعه‌نشین نبل و الزهرا دو چندان شده است.
همین موضوع باعث شد تا ائتلاف تروریستی «جیش الفتح» با کمک مستقیم نیروهای اطلاعاتی دولت‌های منطقه (مثل ترکیه) صدها تن از نیروهای خود را در گام نخست از استان ادلب به گذرگاه مرزی «باب الهوی» منتقل و در ادامه به شهر اعزاز در شمال حلب اعزام کند.

بیش از ۴۵۰ تن از تروریست‌ها با انواع سلاح‌های سبک و سنگین اهدایی آمریکا و چند کشور منطقه، اشغال دو روستای «عین دقنه» و «البیلونه» در دستور کار قرار دادند.
گروه‌های مسلح با موشک‌های تاو، خودروهای زرهی و امکانات وسیع دیگر حملات خود را آغاز کردند و در ساعات اولیه موفق شدند کنترل این دو روستا را در دست گیرند.
یک منبع میدانی به «بین‌الملل فارس» گفت: اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد سران گروه‌های تروریستی با همکاری دولت‌های منطقه و همزمان با اشغال این روستاها، صدها تن دیگر از عناصر خود را به شهر اعزاز منتقل کردند.
این منبع گفت: شواهد حاکیست تروریست‌ها در تلاش بودند با تثبیت مواضع در روستای عین دقنه، یک پایگاه پیشرفته‌تر در شهر اعزار احداث کنند تا پشتیبانی لازم برای حملات آینده به بخش‌هایی از مناطق ریف شمالی حلب که در کنترل نیروهای مردمی کُرد است، مهیا شود.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>