RSS Feed

مخالفت عراق با بیانیه ضد ایرانی اتحادیه عرب

11 ژانویه 2016 توسط ادمین

وزارت امور خارجه عراق با بیانیه ضد ایرانی اتحادیه عرب مخالفت کرد.

ابراهیم الجعفری - مخالفت عراق با بیانیه ضد ایرانی اتحادیه عرب

ابراهیم الجعفری – مخالفت عراق با بیانیه ضد ایرانی اتحادیه عرب

ابراهیم الجعفری وزیر امور خارجه عراق اعلام کرد که بیانیه پایانی اتحادیه عرب به علت محکوم کردن ایران در قضیه روابط با عربستان دارای ایرادات و اشکالات بسیار زیادی است.
وزرای امور خارجه عرب روز یکشنبه به نشست فوق العاده خود در مقر اتحادیه عرب در قاهره برای بررسی مساله روابط عربستان و ایران پایان دادند.
سومریه نیوز به نقل از الجعفری گزارش کرد: نشست وزرای امور خارجه عرب فرصتی برای بیان دیدگاه عراق درباره بحران بین عربستان و ایران بود.
الجعفری افزود: ما درباره دامن زدن به مساله تیرگی روابط عربستان و ایران هشدار دادیم زیرا دامن زدن به این مساله پیامدهائی نیز برای منطقه به دنبال خواهد داشت.
وزیر امور خارجه عراق اعلام کرد: ما به مساله ای اصلی در بیانیه پایانی اتحادیه عرب معترض هستیم و این مساله محکوم کردن جمهوری اسلامی ایران است زیرا نمی خواهیم که رفتار یک عده ای علیه کنسولگری و سفارت عربستان، به حساب دولت ایران گذاشته شود.
الجعفری افزود: ما با محکوم کردن ایران مخالفیم بلکه مهاجمان به سفارت عربستان باید محکوم شوند و دولت ایران نیز با اقدامات مهمی همچون برکنارکردن یکی از مسئولانش مخالفت خود با حمله به سفارت عربستان را نشان داد.
وی گفت: ما مخالفت خود با محکوم کردن ایران را کتباً به هیئت رئیسه اتحادیه عرب ابلاغ کردیم.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

DNAL1z3ke6w_tvEymqcChg

codebazan

کدبازان