RSS Feed

فناوری‌های تازه به دوران رسیده خبرساز در سال 2016

23 فوریه 2016 توسط وان پی وان

فناوری‌های تازه به دوران رسیده خبرساز در سال 2016

تقریبا 4.3 میلیارد نفر از مردم جهان در مناطق روستایی زندگی می کنند و به لطف پروژه لون (Project Loon) گوگل به زودی از اینترنت بهره‌مند خواهند شد.
فناوری‌های تازه به دوران رسیده خبرساز در سال 2016

در سال 2015 شاهد معرفی فناوری های جدید و هیجان انگیز بسیاری بودیم. پیشرفت های صورت گرفته در واقعیت مجازی و گسترش استفاده از ساعت های هوشمند و دیگر دستگاه های پوشیدنی تنها سرآغازی برای جریان هایی جدید محسوب می شوند. برای تجسم آن چه که می تواند مسیر پیش رو در سال جاری میلادی را شکل دهد یک نظرسنجی میان برخی صاحبان کسب و کار عضو انجمن کارآفرینان جوان (YEC) صورت گرفته که در ادامه بهترین پاسخ های آنها ارائه می شود.

روژه لون گوگل

تقریبا 4.3 میلیارد نفر از مردم جهان در مناطق روستایی زندگی می کنند و به لطف پروژه لون (Project Loon) گوگل به زودی از اینترنت بهره‌مند خواهند شد. گوگل قصد دارد بالون هایی پر شده از گاز هلیوم را در مناطقی با دسترسی کم و فاقد اینترنت یا دریافت سیگنال تلفن همراه به پرواز درآورد. لوازم الکترونیکی خورشیدی به کار گرفته شده در این بالن ها پوشش اینترنت پر سرعت را ایجاد خواهند کرد و حدود 60 درصد از مردم جهان را برای نخستین بار آنلاین می کنند.

جسیکا ارالکان، Collecteurs

پروژه صفحات موبایلی تسریع شده (پروژه AMP)

گوگل ساخت یک چارجوب موبایلی جدید را دنبال می کند. این ویژگی به ناشران اجازه خواهد داد محتوای مورد نظر خود را در هر اپلیکیشن و بسیار سریع ارائه کنند. غول های رسانه ای مانند گاردین، مجله تایم، وال استریت ژورنال و چندین شرکت دیگر در حال حاضر وارد این جریان شده اند. این پیروزی بزرگی برای ناشران و حتی با اهمیت بیشتر برای کاربران است زیرا به طور قابل توجهی تجربه کابری کلی را بهبود می بخشد.

سید بلخی، OptinMonster

پرداخت با تلفن همراه

ویژگی پرداخت با تلفن همراه در اوایل سال 2015 معرفی شد، اما سرانجام شاهد افزایش پشتیبانی از آن هستیم. اپل، گوگل و مایکروسافت پرداخت با تلفن همراه و دسترسی به آن را برای مصرف کنندگان عادی تسهیل کرده اند. با استفاده از اپل واچ، نسخه های جدید آی‌فون، ساعت هوشمند جدید مایکروسافت و یا یکی از دستگاه های متعدد اندرویدی که از این فناوری ها پشتیبانی می کنند، شاهد استفاده کمتر از کارت های اعتباری خواهیم بود.

بلر توماس، EMerchantBroker

استریم زنده

با گذشت زمان و بهبود سرعت اینترنت، استریم زنده آنلاین نیز از محبوبیت بیشتری برخوردار شده است. کسب و کارها می توانند از این طریق جلسات پرسش و پاسخ را برگزار کنند تا ارتباط بهتری با مشتریان فعلی خود و مشتریان بالقوه داشته باشند. از این طریق آنها می توانند رضایت افرادی که سبک زندگی در حال حرکت امروز را ترجیح می دهند، جلب کنند.

جاشوا لی، StandOut Authority

نمایشگاه های واقعیت مجازی

واقعیت مجازی از جریان های اصلی دنیای فناوری در سال 2016 محسوب می شود که تنور آن با عرضه هدست های واقعیت مجازی توسط شرکت هایی مانند آکیولس، سونی و اچ‌تی‌سی و ابزارهای خلق واقعیت مجازی از سوی شرکت هایی مانند نوکیا و گوپرو داغ‌تر خواهد شد. واقعیت مجازی می تواند شیوه خرید کردن مردم را تغییر دهد. با توجه به رشد خرید اینترنتی، نمایشگاه ها و فروشگاه های واقعیت مجازی متصل به وب سایت های تجاری به مصرف کنندگان اجازه خواهند داد تا به بررسی و مشاهده محصول به روشی مشابه با حضور در فروشگاه و نمایشگاهی واقعی اقدام کنند.

پیتر بوناک، Bonac Innovation Corp.

فناوری های پوشیدنی

در سال 2016 شاهد حضور هرچه بیشتر فناوری های پوشیدنی خواهیم بود. طی سال جاری میلادی با توجه به 1.9 میلیارد دستگاهی که در بستر اینترنت اشیا حضور دارند، فناوری های پوشیدنی مانند ساعت های هوشمند و گجت ها کنترل کننده هرچه بیشتر مورد استفاده قرار خواهند گرفت. تجزیه و تحلیل دقیق صورت گرفته توسط این دستگاه ها به کسب و کارها کمک خواهند کرد تا فرآینده هایی هوشمندانه‌تر معرفی کنند که به شکل گیری نیروی کار شادتر و سازنده‌تر منجر خواهد شد.

آنکور گوپال، Interapt

باتری های خانگی

باتری های خانگی تسلا، یک باتری دیواری که با برق تولید شده توسط پنل های خورشیدی شارژ می شود، می توانند نیروی مورد نیاز هنگام شب یا در زمان قطع برق را تامین کنند. ذخیره برق دیر زمانی است که به مشکلی بزرگ تبدیل شده و از عوامل موثر در روند کند استفاده گسترده از پنل های خورشیدی بوده است زیرا روشی مناسب برای ذخیره انرژی اضافی تولید شده توسط این پنل ها وجود نداشته است. اما اکنون باتری های تسلا می توانند برای این کار مورد استفاده قرار بگیرند.

ماتان گریفل، One Month

دکمه آمازون دش

دکمه آمازون دش دستگاه الکترونیکی کوچکی است که می توان آن را به گونه ای برنامه ریزی کرد که سفارش کالاهای مصرفی راحت‌تر و سریع‌تر صورت بگیرد. در حال حاضر، کل فرآیند از نظر فناورانه چندان پیچیده نیست اما دنیایی را تصور کنید که ماشین آلات در آن می توانند به صورت مستقیم بر مبنای جریان مصرف محصولات سفارشات را ثبت کنند و تبلیغ کنندگان کوپن هایی را نه روی تلفن همراه یا رایانه بلکه در خود ماشین ارائه کنند. آمازون جریانی را آغاز کرده است که به تعداد بیشتر دستگاه هایی که تبلیغ کنندگان می توانند از طریق آنها مصرف کنندگان را هدف قرار دهند، منجر خواهد شد.

شیلپی شارما، Kvantum Inc.

محتوای توییتر در گوگل

طی معامله صورت گرفته با تویتر، گوگل به پایگاه داده گسترده از محتوای زمان واقعی توییتر دست یافته است. انتظار می رود در سال 2016 یکپارچگی بیشتری را از محتوای توییتر در صفحات نتایج موتور جستجو با تاکید بر اخبار و رویدادها شاهد باشیم. محتوای خبری برنده آشکار این جریان است اما کسب و کارها نیز باید بهینه سازی هایی را در زمینه هشتگ ها که به طور روزافزون در قالب کلیدواژه ها استفاده می شوند، انجام دهند.

متیو کاپالا، Search Decoder

The post فناوری‌های تازه به دوران رسیده خبرساز در سال 2016 appeared first on وان پی وان.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

DNAL1z3ke6w_tvEymqcChg

codebazan

کدبازان