RSS Feed

عملیات “الرطبه” بدون مشارکت نظامیان آمریکایی آغاز می‌شود

20 آوریل 2016 توسط ادمین

پیشروی‌های چشمگیر نیروهای عراقی در الرمادی

نیروهای عراقی در الرمادی – آرشیوی

«عذال الفهداوی»، عضو شورای استانداری الانبار در غرب عراق در گفت‌وگویی در بغداد با بیان اینکه تدارکات لازم برای عملیات آزادسازی منطقه «رطبه» در غرب شهر رمادی پایان یافته، از آغاز این عملیات ظرف روزهای آینده خبر داد.

الفهداوی درباره اهمیت منطقه رطبه توضیح داد: شهرستان رطبه به این جهت که در مسیر خطوط ارتباطی سریع السیر بین امان و بغداد است، از اهمیت راهبردی بسیاری برخوردار است و آزادسازی آن تردد در این مسیرها را تسهیل می‌کند و موجب از سرگیری فعالیت تجاری در این منطقه خواهد شد.
این عضو شورای استانداری درباره منطقه «هیت»، در شمال شهر رمادی نیز گفت: پس از آزادسازی کامل این منطقه، نیروهای امنیتی عملیات پاکسازی این شهر از مین‌ها و بمب‌های کار گذاشته شده توسط داعش در نقاط مختلف شهر را آغاز کرده‌اند.

وی درباره نظامیان آمریکایی که به تازگی وارد استان الانبار شده‌اند و نقش آنها در عملیات‌های نظامی این استان گفت: ماموریت این نیروها به پوشش هوایی و شناسایی و آموزش نیروهای نظامی موجود در منطقه محدود می‌شود و حضور آنها به دو پایگاه نظامی عین الاسد و الحبانیه محدود می‌شود.
«صهیب الراوی»، استاندار الانبار دهم آوریل جاری از پایان تدارکات نظامی برای آزادسازی شهر فلوجه و شهرستان رطبه در این استان خبر داده بود.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

DNAL1z3ke6w_tvEymqcChg

codebazan

کدبازان