RSS Feed

عقب نشینی نیروهای سوری از “جبل الروس” لاذقیه

1 فوریه 2016 توسط ادمین

آتش‌ و درگیری سنگین در ارتفاعات «جبل الروس» در شمال لاذقیه که دروازه ورود به مهمترین مقر تروریست‌ها در شمال لاذقیه است، ارتش سوریه را به عقب‌نشینی وادار کرد.

ارتش سوریه و مقاومت، صبح یکشنبه (دیروز) موفق شدند ارتفاعات بسیار مهم «جبل الروس» را از اشغال تروریست‌ها خارج کنند اما در کمتر از ۲۴ ساعت ناچار شدند از آن عقب‌نشینی کنند.
نیمه‌شب گذشته صدها تن از عناصر ترویستی ائتلاف «جیش الفتح» که تحت‌الحمایه ترکیه و عربستان هستند، حملات سنگینی علیه مواضع ارتش سوریه در جبل الروس انجام دادند.

جبل الروس که بر شهرک «کنسبا» (یکی از مقرهای اصلی جیش الفتح در شمال لاذقیه) مشرف است، شامل  هفت ارتفاع مهم است.
عناصر تروریستی که از اهمیت تسلط بر ارتفاعات جبل الروس، همزمان با مذاکرات ژنو-۳ مطلع هستند، پس از درگیری شدید و حمایت‌ها و کمک‌های فراوان دولت ترکیه توانستند شب گذشته این ارتفاعات را به صورت موقت از کنترل نیروهای سوری خارج کنند.
هم‌اکنون درگیری‌های شدیدی میان نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت با تروریست‌های جیش الفتح در جریان است.
باید به این مسئله توجه داشت که علت اصلی مقاومت شدید تروریست‌ها در ارتفاعات جبل الروس حفظ جبهه شهرک راهبردی کنسبا است زیرا این رشته کوه‌ها اشراف کاملی بر این شهرک دارند و تسلط ارتش سوریه بر این مناطق به معنای سقوط شهرک راهبردی کنبسا، آخرین مرکز تجمع مهم تروریست‌ها است.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کدبازان