RSS Feed

سقوط زباله فضایی به زمین + تصاویر

24 نوامبر 2015 توسط وان پی وان

با انفجار کامل شی‌‌ فضایی در جو زمین دانشمندان هیچگاه موفق به کشف هویت واقعی این شی‌ فضایی نشدند و اسرار آن برای همیشه سر به مهر باقی ماند.
سقوط زباله فضایی به زمین + تصاویر (3)

چندی قبل سرانجام شی‌ مرموز فضایی در تاریخ 13 نوامبر در اقیانوس هند در نزدیکی آبهای کشور سریلانکا سقوط کرد. گفتنی است، دانشمندان اسم این قطعه فضایی را Wtf1190f نام گذاشته بودند ولی به دلیل آتش گرفتن آن در جو زمین پژوهشگران نتوانستند هویت واقعی آن را شناسایی کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، پژوهشگران برای لحظاتی توانسته‌اند توسط دوربین‌های نجومی ورود شی‌ فضایی به جو زمین را ردیابی کنند اما به دلیل ابری بودن آسمان سریلانکا در آن روز تصاویر دقیقی در اختیار پژوهشگران برای شناسایی دقیق هویت قطعه فضایی قرار نگرفته است.

 

آژانس فضایی اروپا مشهور به ESA توانسته به ردیابی این شی فضایی در جو کره زمین بپردازد. برخی از تیم‌های ستاره شناسی نیز با استفاده از هواپیماهای جت و پرواز بر فراز کره زمین به ردیابی شی‌ فضایی پرداخته‌اند. مسیر WTF1190f اولین بار در سال 2012 شناسایی و محاسبه شد و تصاویر آن توسط تلسکوپ 2 متری موجود در جزیره‌ هاوایی در اختیار دانشمندان قرار گرفت.

سقوط زباله فضایی به زمین + تصاویر (2)

کارشناسان برآورد کرده‌اند تنها در حدود 500 هزار قطعه در ابعاد یک الی 10 سانتی متر در فضا معلق است و این درحالی است که ذرات کوچکتر از یک سانتی متر به میزان میلیون‌ها قطعه در فضای اطراف کره زمین شناور هستند و تبدیل به خطری جدی به عنوان زباله‌های فضایی برای امنیت سفرهای فضایی نوزادان تبدیل شده‌اند.

سقوط زباله فضایی به زمین + تصاویر (1)

کارشناسان تخمین می‌زنند این شی‌ فضایی قطعه‌ای متعلق به فضا پیمای آپولو بوده است که حدود 40 سال در فضا شناور بوده است اما هیچ گاه به طور دقیق هویت این شی‌ فضایی شناسایی نشد.

The post سقوط زباله فضایی به زمین + تصاویر appeared first on وان پی وان.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

DNAL1z3ke6w_tvEymqcChg

codebazan

کدبازان