RSS Feed

سردار سلیمانی: آیا ایستادگی در برابر جنایات گروه‌های تکفیری عیب است؟

14 مارس 2016 توسط ادمین

فرمانده نیروی زمینی قدس سپاه پاسداران اسلامی ضمن اشاره به ادعای برخی در مورد ماجراجویی ایران در منطقه، تصریح کرد: ما دفاع از جان و مال مسلمین را ماجراجویی نمی‌دانیم.

سردار سلیمانی: آیا ایستادگی در برابر جنایات گروه‌های تکفیری عیب است؟

سردار سلیمانی: آیا ایستادگی در برابر جنایات گروه‌های تکفیری عیب است؟

فرمانده نیروی زمینی قدس سپاه در یادواره شهدای مسجد الرسول (ص) در کرمان گفت: امروز شاهد هستیم که در جهان اهل سنت حریم انسانیت توسط گروه‌های تکفیری بیش از هر زمان دیگری مورد تهدید و هجوم قرار گرفته است.
سردار قاسم سلیمانی افزود: دشمنان با ایجاد گروه‌های تکفیری به دنبال به زانو در آوردن جمهوری اسلامی ایران و شیعه بودند… آیا این‌که ایران اسلامی از جان و مال مسلمانان دفاع کند به معنای ماجراجویی است؟
وی با اشاره به این‌که گروه‌های تکفیری ۲ هزار زن جوان را بین خود خرید و فروش و مساجد و اماکن مسلمانان را تخریب می‌کنند، گفت: آیا ایستادگی در برابر این جنایات عیب است؟

فرمانده نیروی زمینی قدس سپاه پاسداران اسلامی ضمن اشاره به ادعای برخی در مورد ماجراجویی ایران در منطقه، تصریح کرد: ما دفاع از جان و مال مسلمین را ماجراجویی نمی‌دانیم… دشمنان چون اصول آگاهی‌بخشی ایران با اصولشان تطابق ندارد، نمی‌توانند آن را تحمل کنند و عنوان می‌کنند که جمهوری اسلامی ایران به دنبال ماجراجویی است.
وی با تأکید بر این‎که کار گریز از مرکزی از سوی ایران در دنیا صورت نمی‌گیرد، افزود: متأسفانه برخی از افراد ندانسته و از روی ناآگاهی این موضوع را تبلیغ می‌کنند… در جلسات و پچ‌پچ‌های سیاسی طوری رفتار نشود که گمان ماجراجویی ایران برود.
سلیمانی با اشاره به استقلال کامل تمامی حوزه‌ها از جمله نیروهای مسلح و اقتصاد در ایران، وجه تمایز ایران با سایر کشورهای جهان را در دموکراسی موجود در کشور و استقلال همه‌جانبه دانست و گفت: این وجه تمایز مثبت، پاک و نمونه است.
این فرمانده سپاه از ایران به عنوان مرکز و محور عالم اسلام و تشیع یاد کرد و این موضوع را مسبب افزایش دشمنی‌ها با جمهوری اسلامی دانست.

سردار سلیمانی همچنین ایران را کشوری صلح‌طلب نامید که همواره با مدارا و صبورانه رفتار کرده و هیچ گزندی به کشورهای همسایۀ خود وارد نکرده است.
وی در این باره گفت: در طول تاریخ هیچگاه ایران اسلامی نسبت به سعودی‌ها به رغم نامشروع بودنشان و این‌که مردم هیچ‌گونه نقشی در سلطه و حکومت ندارند و در واقع این حکومت در سطله یک خانواده است؛ ماجراجویی نکرده و اتفاقا برعکس این جریان، این سعودی‌ها بودند که علیه ما و اسلام همواره به دنبال ماجراجویی بوده‌اند.

فرمانده نیروی قدس دربارۀ تهاجم حدود یکساله عربستان سعودی به کشور یمن که منجر به کشته شدن هزاران غیرنظامی شده است، گفت: مشاهده می‌کنیم که در یک سال گذشته، یک کشور به ظاهر اسلامی بدون رعایت هیچگونه موازین اسلامی، انسانی و حقوقی مردم این کشور را به خاک و خون می‌کشد.
سردار سلیمانی مردم، رهبری، قانون و حکومت را خلاصۀ مرام و اصول جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: ما در هیچ کشوری به دنبال این نبودیم که برادران سنی را شیعه کنیم و اتفاقا برعکس، جان خود را سپر سنی‌ها کرده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه امام راحل، ولایت فقیه را لازمه ایجاد حکومت اسلامی می‌‎دانستند، گفت: امروز دفاع از اسلام بدون دفاع از ولایت فقیه غیرممکن است و برای حفظ اسلام در حاکمیت باید این اصل را مورد توجه قرار دهیم.
فرمانده نیروی قدس سپاه وجود جمهوری اسلامی و ولایت فقیه را موجب امنیت عتبات در عراق دانست و گفت: امروز با وجود موج‌های متلاطمی که وجود دارد، شاهد امنیت و آرامش در کشور هستیم که این شرایط به یمن وجود ولایت فقیه محقق شده است.
سردار سلیمانی همچنین گفت: ایران اسلامی برای حفظ کرامت مردم عراق جان داده است… این‌که ایران عراق را بلعیده است ادعایی نادرست از سوی دشمنان است چرا که آن‌ها نمی‌توانند حقیقتی که دیروز پنهان بوده و امروز آشکار شده است را برتابند.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کدبازان