RSS Feed

رونمایی نخستین پهپاد گردان‌های قدس

1 می 2016 توسط ادمین

به مناسبت سالروز شهادت مهندس «عوض القیق»، گردان‌های قدس فلسطین از نخستین پهپاد شناسایی خود رونمایی کرد.

گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با پخش یک فیلم ویدئویی به مناسبت سالروز شهادت مهندس «عوض القیق» از فرماندهان نظامی این گردان‌ها از نخستین پهپاد شناسایی خود رونمایی کرد.
گردان‌های قدس ضمن رونمایی از نخستین پهپاد شناسایی خود اعلام کرد: عوض القیق کسی بود که در سایه نبوغ و استعدادش توانست مسافت‌های دور دست را کوتاه کند و غیر ممکن‌ها را ممکن سازد، همگان به نبوغ وی گواهی می‌دهند، او توانست پیشرفت‌های عظیمی را درعرصه نظامی رقم بزند، وی در دوران به کارگیری گلوله موفق به طراحی و ساخت موشک انداز و خمپاره انداز شد و در دوران استفاده از موشک ایده طراحی پهپاد را ارائه کرد، او دست به ماموریت‌های امنیتی پیچیده زد، همواره در راستای رمزگشایی از ناشناخته‌ها و عبور از موانع تلاش می‌کرد.

گردان‌های قدس در جریان جنگ ۵۱ روزه غزه در حملات موشکی به شهرک‌های یهودی نقش پررنگی داشتند، مبارزان این گردان‌ها موفق شدند شهر تل آویو را چند دقیقه پیش از امضای توافقنامه آرام سازی اوضاع هدف قرار دهند.
گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» نیز در جریان این جنگ از پهپاد ابابیل ۱ و ۲ رونمایی کرد که این اقدام محافل نظامی و امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی را نگران و وحشت زده کرد.
شهید القیق در تاریخ ۲۰۰۸/۴/۳۰ در جریان اقدام تروریستی ارتش صهیونیستی در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه به شهادت رسید.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کدبازان