RSS Feed

روسیه: آینده سوریه را فقط مردم این کشور رقم می‌زنند

8 ژانویه 2016 توسط ادمین

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و کشورهای افریقا گفت: آینده سوریه را فقط ملت این کشور رقم خواهند زد.

میخائیل بوگدانوف معاون وزیر خارجه و نماینده ویژه ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه

میخائیل بوگدانوف معاون وزیر خارجه و نماینده ویژه ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه

میخائیل بوگدانوف معاون وزیر خارجه و نماینده ویژه ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و افریقا گفت: موضع روسیه درباره روند حل بحران سوریه، بر این استوار است که آینده این کشور از جمله رأس حاکمیت این کشور را ملت سوریه براساس بیانیه های صادره از دو نشست وین، رقم خواهند زد.
بوگدانوف درباره مطالب منتشره در روزنامه های امریکایی مبنی بر پیش بینی امریکا درباره ماندن بشار اسد در قدرت تا ماه مارس ۲۰۱۷ (اسفند ۱۳۹۵) گفت: امریکایی ها می توانند برنامه ریزی هایی داشته باشند. اما درباره این موضوع در چارچوب نشست گروه بین المللی حمایت از سوریه در وین، هیچ گونه توافقی صورت نگرفته است.
بوگدانوف تصریح کرد: امکان وقوع چنین امری، وجود ندارد. زیرا این موضوع فقط به ملت سوریه مرتبط است.
یادآور می شود مذاکرات میان دولت سوریه و مخالفان قرار است ۲۵ ماه ژانویه جاری (۵ بهمن) آغاز شود. گروههای مخالف دولت، آذر ماه گذشته با گردهمایی در ریاض پایتخت عربستان، اعضای هیأت مذاکره کننده با دولت را انتخاب کردند. اما روسیه با اعتراض به روند انتخاب این هیأت خواستار شرکت شخصیت های مخالف دیگر از جمله هیثم مناع، صالح مسلم و غیره در این مذاکرات شده است.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

DNAL1z3ke6w_tvEymqcChg

codebazan

کدبازان