RSS Feed

دیدار ظریف و کری پشت درهای بسته

20 آوریل 2016 توسط ادمین

دیدار ظریف و کری پشت درهای بسته

تصویر آرشیوی دیدار ظریف و کری پشت درهای بسته

وزرای خارجه ایران و آمریکا، پشت درهای بسته در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک ملاقات کردند.

این دیدار عصر سه شنبه (به وقت محلی) در مقر سازمان ملل متحد حدود ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه طول کشید.
محمد جواد ظریف پس از این دیدار درپاسخ به این سوال خبرنگاران که آیا دراین گفت وگوها موضوعاتی دیگری مطرح شد، گفت: تمرکز این گفت وگوها عمدتا برموضوع برجام وشیوه درست اجرای آن بود تا درسایه آن طرفین این توافقنامه وبه ویژه مردم ایران به منافعی که حق مسلم آنهاست دست پیدا کنند.
ظریف همچنین افزود که روزجمعه نیزطرفین دردیدار دیگری به این گفت وگوها با هدف یافتن راه های اساسی برای اجرای کامل و منصفانه برجام ادامه خواهند داد.
جان کری وزیرخارجه آمریکا نیز درپی این گفت وگوها به تکرار حرف های ظریف پرداخت و اضافه کرد که درگفت وگوهای امروز نکات کلیدی مهمی مورد بحث قرارگرفت، که هدف آن ها ایجاد زمینه ای درست برای اجرا کامل ومنصفانه مفاد این توافقنامه بود.
کری نیز به دیدار بعدی وزرای خارجه دو کشور که قراراست روزجمعه برگزار شود اشاره کرد وگفت: امیدوار است طرفین دراین دیدار بتوانند به راهکارهای موثری برای اجرای منصفانه و دقیق برجام دست پیدا کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان دوشنبه این هفته در راس هیئتی برای شرکت در مراسم امضای توافقنامه تغییرات آب و هوایی در سازمان ملل راهی نیویورک شد. سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی از اعضای تیم مذاکره کننده ظریف را در دیدار با جان کری همراهی کردند.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کدبازان