RSS Feed

دیدار سردار دهقان با ولادیمیر پوتین در مسکو

17 فوریه 2016 توسط ادمین

وزیر دفاع کشورمان که برای انجام دیدارهای رسمی به مسکو سفر کرده است، با رئیس جمهوری روسیه دیدار کرد.

دیدار سردار دهقان با ولادیمیر پوتین در مسکو

دیدار سردار دهقان با ولادیمیر پوتین در مسکو

سردار «حسین دهقان» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که برای انجام دیدارهای رسمی به مسکو سفر کرده است، با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه دیدار و درباره مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی گفتگو کرد.

پوتین روز سه شنبه در این دیدار که بیش از یک ساعت به طول انجامید، با ابراز خرسندی از گسترش و تعمیق همکاری دفاعی و امنیتی بین تهران و مسکو، آن را امری طبیعی و اجتناب ناپذیر در جهت منافع دو کشور عنوان کرد و بر استمرار آن در چارچوب توافق‌های انجام شده تاکید کرد.
پوتین با مهم ارزیابی کردن همکاری‌های راهبردی ایران و روسیه در مقابله و مهار بحران‌های منطقه‌ای، نقش دو کشور را در ایجاد امنیت پایدار در منطقه حائز اهمیت دانست.
رئیس جمهوری روسیه با استقبال از ورود ایران به بازارهای جهانی، بعد از اجرایی شدن برجام، آن را حق طبیعی ایران دانست وتثبیت جایگاه ایران را خواستار شد.

در ادامه دیدار وزیر دفاع ایران نیز با ابلاغ سلام‌های گرم مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری اسلامی ایران مناسبات دفاعی امنیتی ایران و روسیه را بسیار خوب و سازنده بیان کرد و گفت روابط تهران-مسکو راهبردی و دراز مدت است.
سردار دهقان با تجلیل از نقش موثر و تصمیمات راهبردی و سرنوشت ساز رئیس جمهوری روسیه در کمک به حل بحران‌های پیچیده منطقه تاکید کرد: باید با همکاری و هماهنگی تنگاتنگ تروریسم را از منطقه ریشه کن کنیم.
وزیر دفاع با اشاره به اراده رهبران دو کشور بر توسعه و تعمیق روابط همه جانبه بین ایران و روسیه گفت: این همکاری‌ها می‌تواند به الگوی مناسبی برای همکاری‌های منطقه‌ای تبدیل شود.
سردار دهقان روز سه شنبه همچنین با دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر و سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه دیدار و درباره مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی گفتگو کرد.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کدبازان