RSS Feed

حمله هوایی به مقر داعش در لیبی

20 فوریه 2016 توسط ادمین

دستکم ۴۰ نفر در نتیجه حمله روز جمعه یک هواپیمای آمریکایی به منطقه‌ای در نزدیکی پایتخت لیبی کشته شدند.این هواپیما یک منزل مسکونی در صبراته را هدف قرار داده که گمان می‌رود اعضای داعش در آن گرد آمده بودند.

در حمله هوایی آمریکا به پایگاه گروه تروریستی داعش در لیبی، ده‌ها تن کشته شدند.
جنگنده آمریکایی بامداد جمعه پایگاه تروریست‌ها را در منطقه صبراته در غرب طرابلس هدف قرار داد.
یک مقام نظامی که خواست نامش فاش نشود، گفت در این حمله دست کم ۴۰ تن از عناصر داعش کشته شدند که بسیاری از آنان اتباع تونس بودند.
به گفته مقامات غربی، در این حمله یکی از عناصر داعش که تابعیت تونسی داشت و در دو حمله تروریستی سال گذشته در تونس نقش داشت نیز کشته شده است.
سرهنگ «مارک چیدل» سخنگوی فرماندهی نیروهای امریکا در آفریقا گفت، «نورالدین چوچِین» که مظنون به اجرای دو حملۀ تروریستی در تونس است، در میان کشته شدگان حملۀ امریکا بوده است.
چیدل به خبرگزاری رویترز گفت: ما در حال ارزیابی نتایج حاصل از این عملیات هستیم و هنگام تکمیل شدن اطلاعات، آن‌ها را منتشر خواهیم کرد.
این دومین حملۀ هوایی امریکا طی سه ماه گذشته علیه گروه داعش در لیبی محسوب می‌شود.
به گفتۀ شهردار شهر صبراته این حملۀ هوایی در ساعت ۳۰: ۳ دقیقه بامداد به وقت محلی ساختمانی را در منطقۀ قصر تلیل هدف قرار داد که محل اسکان کارگران خارجی بود.
وی در گفت‌وگو با رویترز اعلام کرد در جریان این حمله ۴۱ نفر کشته و ۶ نفر زخمی شدند.

حمله هوایی به مقر داعش در لیبی

حمله هوایی به مقر داعش در لیبی

حمله هوایی به مقر داعش در لیبی

حمله هوایی به مقر داعش در لیبی


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کدبازان