RSS Feed

حمله موشکی یمن به مزدوران سعودی در استان الجوف

6 مارس 2016 توسط ادمین

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، یک فروند موشک بالستیک از نوع «قاهر-۱» را به تجمعات مزدوران در استان الجوف شلیک کرد.

یمن مواضع عناصر مزدور سعودی را در استان «الجوف» واقع در شرق یمن را هدف حمله موشکی قرار داد.
یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، روز شنبه یک فروند موشک بالستیک از نوع «قاهر-۱» را به تجمعات مزدوران در استان الجوف شلیک کرد.
یک مقام نظامی با اعلام این مطلب افزود: موشک به هدف اصابت کرده و شماری کشته و زخمی بر جای گذاشته است.
از سوی دیگر در پی کمین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مزدوران سعودی – آمریکایی در شهر خب و الشعف در استان الجوف، هشت نفر کشته و زخمی شدند.
در میان زخمی‌ها، افرادی همچون «عامر مرعی» و «صالح بن زیاد بن عافیه» از فرماندهان این نیرو‌ها دیده می‌شوند.
در این حمله سه دستگاه خودروی نظامی مزدوران نیز به آتش کشیده شد.
عربستان با ائتلاف ۹ کشورعربی منطقه به جزعمان وبا همراهی آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می‌کنند، جلوگیری کند.
براثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان وکودکان شهید و یا زخمی شده و ده‌ها هزار نفر نیز آواره و ۸۰ درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

DNAL1z3ke6w_tvEymqcChg

codebazan

کدبازان