RSS Feed

تظاهرات گسترده هواداران جریان صدر در بغداد

27 فوریه 2016 توسط ادمین

هزاران نفر از هواداران جریان صدر، به منظور شرکت در تظاهرات ضد فساد بنا به دعوت مقتدی صدر، در میدان التحریر در مرکز بغداد تجمع کردند.

تظاهرات گسترده مردم عراق در اعتراض به قطع برق و فساد

تظاهرات گسترده هواداران جریان صدر در بغداد

صدها هزار تن از حامیان جریان صدر عراق روز جمعه برای مشارکت در تظاهراتی گسترده علیه فساد که «سید مقتدی صدر» رهبر این جریان طی روزهای اخیر خواستار آن شده بود، خود را به میدان التحریر شهر بغداد رساندند.
پایتخت عراق روز جمعه شاهد اقدامات امنیتی شدیدی از جمله مسدود شدن مسیرهای منتهی به مرکز شهر و مسیرهای نزدیک به میدان التحریر جهت حفظ امنیت تظاهراتی بود که مقتدی صدر، ‌ از اوایل هفته جاری خواستار برگزاری آن شده بود.
صدر در جریان تظاهرات که عمدتا از هواداران وی از سراسر عراق بودند، از اصلاحات حکومتی حیدر العبادی حمایت و در عین حال تهدید کرد که اگر نخست وزیر طرح خود را مبنی بر تشکیل یک دولت فن سالار در مدت ۴۵ روز به اجرا نگذارد، این حرکت اجتماعی را پی خواهد گرفت.
وی با حضور در جمع تظاهرکنندگان در میدان التحریر، ‌ در سخنانی گفت: تظاهرات امروز صدای مردم عراق، شهدا، مظلومان و زندانیان است.
رهبر جریان صدر عراق در جمع تظاهرکنندگان با تاکید بر اینکه هر مسئولی که با خواسته مردم برای اجرای اصلاحات مخالفت کند باید کنار برود، برائت خود را از مفسدان چه چهره‌های نزدیک به جریان خود و چه وابستگان به احزاب و جناح‌های سیاسی مختلف اعلام کرد و گفت: هر مسئولی در دولت هرگز نماینده من نبوده و تنها نماینده خودش است.
وی تاکید کرد: اصلاحات در کشور علیه فسادی که در دستگاه‌های دولتی و ادارات رواج یافته و تمامی اشغالگران و تروریست‌ها باید اجرا شود.
العبادی هفته گذشته ایده تشکیل دولت متخصصان (فن سالار) را مطرح کرد که بازخوردهای مختلفی در داخل عراق داشت.
وی از احزاب و گروه‌ها خواسته است نیروهای خود را از کابینه خارج کنند تا وی بتواند همکاران آینده خود را از میان نیروهای متخصص انتخاب کند.
العبادی، اوایل تابستان گذشته پس از شروع حرکت‌های اجتماعی و تظاهرات هفتگی در اعتراض به خدمات بویژه مساله برق و مبارزه با فساد، طرح اصلاحاتی را مطرح کرد که مرجعیت عالی شیعه در عراق، احزاب و مردم از آن حمایت کردند، اما اکنون بعد از گذشت حدود ۸ ماه بسیاری از گروه‌ها و جریان‌های سیاسی و تحلیلگران معتقدند که وی در اجرای اصلاحات خود ناکام مانده است.
مقتدی صدر از دو روز پیش برای گفتگو با حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در مورد تشکیل دولتی که توان برآورده کردن نیازهای مردم را داشته باشد، وارد شهر بغداد شده است.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

DNAL1z3ke6w_tvEymqcChg

codebazan

کدبازان