RSS Feed

بمباران شرق غزه توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی

5 می 2016 توسط ادمین

حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به غزه

حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به غزه

در تازه‌ترین حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به باریکه تحت محاصره غزه، یک کارگاه آهنگری بمباران و چهار غیرنظامی زخمی شده‎اند. جت‌های اسرائیلی بامداد امروز این کارگاه را در محله زیتون در شرق غزه بمباران کردند.

در اثر تازه‌ترین بمباران‌های ارتش صهیونیستی علیه اهداف مختلف در باریکه غزه که نقض آشکار توافق آتش بس امضا شده میان این رژیم و گروه‌های مقاومت با میانجیگری مصر در پایان جنگ ۵۱ روزه در تابستان سال ۲۰۱۴ به شمار می‌رود، یک پیرمرد فلسطینی و سه کودک زخمی شدند.
در یکی از بمباران‌های جنگنده‌های اف ۱۶ ارتش صهیونیستی که بامداد امروز پنجشنبه اتفاق افتاد، یک کارگاه آهنگری در محله زیتون واقع در شرق شهر غزه هدف قرار گرفت که در اثر آن یک پیرمرد فلسطینی به نام «حاج حسن حسنین» ۶۵ ساله در اثر اصابت ترکش‌های موشک‌های صهیونیستی به دست و کتفش زخمی شد و سه کودک هم مجروح شدند.
این بمباران‌ها در حالی صورت گرفت که مصر به عنوان ناظر بر توافق آتش بس میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت خواستار آرام سازی اوضاع در مرزهای شرقی نوار غزه میان طرفین شده بود.
در این حملات منطقه جبل صورانی در شرق شهر غزه و یک پایگاه گردان‌های قسام در محله شجاعیه، یک پایگاه دیگر در بیت لاهیا و پایگاه نظامی «خیاله» در شمال نوار غزه هدف قرار گرفتند و علاوه بر این، یک منطقه خالی از سکنه در شرق محله تفاح و یک کارگاه آهنگری بمباران شدند.

این در حالی است که جنگنده‌های صهیونیستی دیروز هم در ۴ نوبت فرودگاه تخریب شده شهر غزه و یک پایگاه مقاومت در نزدیکی گذرگاه صوفا واقع در شرق رفح را هدف قرار داده بودند و پرواز جنگنده‌ها و هواپیماهای شناسایی ارتش صهیونیستی در آسمان غزه همچنان ادامه دارد و تانک‌ها و توپخانه ارتش صهیونیستی هم به تجاوزات‌گاه و بیگاه خود به مناطق مرزی غزه و به ویژه شرق شهرهای غزه و رفح ادامه می‌دهند.

مقامات اسرائیل ادعا کردند این حملات در واکنش به پرتاب خمپاره از داخل غزه به سوی سرزمین‌های اشغالیِ فلسطین صورت گرفته است.
سخنگوی ارتش اسرائیل روز پنج‌‎شنبه ادعا کرد جنگنده‎های این رژیم چهار مرکزِ متعلق به جنبش مقاومت اسلامی حماس را در نوار غزه بمباران کردند.
گفتنی است «موسی ابو مرزوق» عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) از تماس با طرف مصری به عنوان ناظر توافق آتش بس در غزه و درخواست از آن برای متوقف کردن تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه خبر داده بود.
گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس هم تاکید کرده بود که اجازه تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه را نخواهد داد و این رژیم باید هر چه زود‌تر تجاوزات خود به مناطق مرزی غزه را متوقف کند.


بدون دیدگاه »

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

DNAL1z3ke6w_tvEymqcChg

codebazan

کدبازان